Захист комп’ютерної програми, як об’єкта авторського права

  • Опубліковано: 18 Січня 2021

В Україні захист комп’ютерної  програми підпадає під Закон про Авторське право, тобто програма  охороняється, як  літературний твір.

Така охорона поширюється на програми незалежно від способу чи форми їх вираження. Охороняється тільки форма вираження твору (програмний код), а не сама ідея. Це значить, що будь-який інший програміст може правомірно реалізувати ідею, яка закладена у програмі, використавши інший оригінальний спосіб для її досягнення.

Захист комп’ютерної програми  – це по-перше, реєстрація авторського права на комп’ютерну програму. Це швидкий та ефективним спосіб. Строк реєстрації становить до 3-х місяців.

Важливо зазначити, що авторське право не потребує обов’язкової реєстрації, а виникає з моменту створення твору. Водночас свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір може буди додатковим засвідченням авторства, а також необхідним документом при відчуженні майнових авторських прав, укладенні ліцензійних договорів, судовому спорі.

Для реєстрації комп’ютерної програми в Україні необхідно подати в Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ) заяву про реєстрацію авторського права на твір до якої додається примірник твору, сплати збір за реєстрацію та мито за видачу свідоцтва.

Примірник твору комп’ютерної програми – вихідний код (фрагменти вихідного коду) програми в обсязі, необхідному для її ідентифікації.  Заявник самостійно вирішує, які фрагменти вихідного коду комп’ютерної програми передати на зберігання, та має право вилучати з поданих фрагментів вихідного тексту місця, які, на його думку, не слід висвітлювати.

Авторське право в Україні підлягає охороні протягом всього життя автора та 70 років після його смерті.

Охорона авторського права поширюється не тільки на територію України, а ще на 178 країн-учасниць Бернської конвенції з охорони літературних і художніх творів.

Якщо у вас виникають питання з приводу реєстрації авторського права на комп’ютерну програму,звертайтеся за консультацією до наших фахівців.Ми можемо не тільки надати консультацію, а й взяти на себе реєстрацію авторського права. А у випадку порушення Вашого права  представляти Вас у суді.

FacebookTwitterLinkedIn
Пошук публікацій
Категорія публікацій