Захист комп’ютерної програми, як об’єкта авторського права

  • Опубліковано: 18 Січня 2021

В Україні комп’ютерні програми охороняються авторським правом, як літературні твори. Така охорона поширюється на програми незалежно від способу чи форми їх вираження. Охороняється тільки форма вираження твору (програмний код), а не сама ідея. Це значить, що будь-який інший програміст може правомірно реалізувати ідею, яка закладена у програмі, використавши інший оригінальний спосіб для її досягнення.

Реєстрація авторського права на комп’ютерну програму є швидким, та ефективним способом захисту. Строк реєстрації становить до 3-х місяців.

Важливо зазначити, що авторське право не потребує обов’язкової реєстрації, а виникає з моменту створення твору. Водночас, свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір може буди додатковим засвідченням авторства, а також необхідним документом при відчуженні майнових авторських прав, укладенні ліцензійних договорів, судовому спорі.

Для реєстрації комп’ютерної програми в Україні необхідно подати в Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ) заяву про реєстрацію авторського права на твір до якої додається примірник твору, сплати збір за реєстрацію та мито за видачу свідоцтва.

Примірник твору комп’ютерної програми – вихідний код (фрагменти вихідного коду) програми в обсязі, необхідному для її ідентифікації.  Заявник самостійно вирішує, які фрагменти вихідного коду комп’ютерної програми передати на зберігання, та має право вилучати з поданих фрагментів вихідного тексту місця, які, на його думку, не слід висвітлювати.

Авторське право в Україні підлягає охороні протягом всього життя автора та 70 років після його смерті. Охорона авторського права поширюється не тільки на територію України, а ще на 178 країн-учасниць Бернської конвенції з охорони літературних і художніх творів.

FacebookTwitterLinkedIn
Пошук публікацій
Категорія публікацій